Jaki prezent na baby shower wybrać?

Ostatnie miesiące ciąży to szczególny i wyjątkowy czas. Czas pełen szczęścia, ale też stresu i zmartwień. Przyszli rodzice, zarówno ojciec jak i matka dziecka, potrzebują wtedy wiele spokoju, ale też wsparcia od najbliższych sobie osób – rodziny i przyjaciół. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejszy w Polsce staje się zwyczaj organizowania małych przyjęć mających na celu uświetnienie zbliżającego się porodu. Tego typu przyjęcia najczęściej określa się mianem „baby shower”.

Pomysł na prezent baby shower.

Baby shower – co to jest?

Baby shower to impreza organizowana na cześć nienarodzonego jeszcze dziecka i jego mamy. Takie przyjęcie najczęściej odbywa się w ostatnich tygodniach cięży, a za jego organizację odpowiadają kobiety z najbliższego otoczenia przyszłej mamy – jej siostry lub przyjaciółki. Baby shower zazwyczaj przebiega w wyłącznie żeńskim gronie, jednak zdarza się, że w imprezie biorą udział również panowie, w tym oczywiście ojciec dziecka. Należy jednak pamiętać, że najważniejszą osobą na takim przyjęciu jest przyszła mamusia i jej brzuszek.

Baby shower a bociankowe

Idea organizowania przyjęć baby shower dotarła do Polski z krajów anglosaskich. Baby shower szczególnie popularny jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie tego typu imprezy od dawna są już standardowym punktem w harmonogramie każdej ciąży. Baby shower ma być czasem relaksu dla przyszłej mamy oraz służyć wymianie doświadczeń związanych z ciążą i macierzyństwem. Świętowanie w kameralnym gronie sprzyja długim i szczerym rozmowom, podczas których ciężarna może zdobyć wiele cennych rad i wskazówek.

W Polsce imprezy organizowane z okazji zbliżających się narodzin dziecka były znane już dużo wcześniej. Przyjmowały one różne formy i nie we wszystkich regionach kraju były tak samo popularne. Najczęściej przyjęcia takie występowały pod nazwą „bociankowe” lub „brzuszkowe”. Obecnie jednak określenie „baby shower” mocno zyskuje na popularności i systematycznie wypiera dotychczas używane w Polsce nazwy.

Pomysł na prezent z okazji baby shower

Nazwa baby shower w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza niemowlęcy prysznic i na pierwszy rzut oka nie ma żadnego sensu. Jednak amerykanie, mówiąc w tym przypadku o prysznicu, mają na myśli przede wszystkim „zalewanie” przyszłej mamy różnego typu prezentami, które niedługo mogą być przydatne zarówno dla niej jak i dla jej dziecka. Tradycja więc nakazuje, aby na baby shower udać się z prezentem. A skoro już mowa o prezentach…

Prezent na baby shower – dla mamy, czy dla dziecka?

Wielu gości zapewne zastanawia się jaki prezent z okazji baby shower przygotować i czy powinien być to prezent dla przyszłej mamy, czy może prezent dla nienarodzonego jeszcze dziecka? Odpowiedź jest banalna i prosta: jedno i drugie rozwiązanie się sprawdzi.

Pamiętajmy, że narodziny dziecka to wielka chwila w życiu, ale też wielkie wydatki. Dlatego każdy praktyczny prezent na baby shower powinien sprawić wiele radości przyszłym rodzicom. Wybierając prezent z okazji narodzin dziecka kierujmy się przede wszystkim jego walorami praktycznymi, bo na przyjemności i tak może aktualnie brakować czasu… 🙂

Prezent na baby shower dla chłopca i dziewczynki

Zestaw prezentowy na baby shower

Box prezentowy z okazji baby shower to niezwykle uniwersalny i praktyczny prezent. Występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim dla chłopca oraz w różowym dla dziewczynki. Projektując wnętrze naszego boxu skupialiśmy się na tym, aby każdy ze znajdujących się w nim przedmiotów był bezpieczny dla dziecka i przydatny dla rodziców. Zrezygnowaliśmy z rzeczy zbędnych i niepraktycznych. Ważna była także jakość poszczególnych elementów, bo przecież każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej.

BOX prezentowy na baby shower (dziewczynka).
Każdy z komponentów BOXu stanowi praktyczne uzupełnienie niemowlęcej wyprawki.
Zestaw prezentowy na baby shower (chłopiec).
Całość pakujemy w tekturowe pudełko i ozdabiamy kolorową kokardą.

W skład takiego prezentowego zestawu wchodzą:

Muślinowa pieluszka z kolorowym wzorem (70 x 80 cm)

Absolutny „must have” każdego młodego rodzica. Tego typu pieluszka posiada wiele praktycznych zastosowań i na pewno przyda się podczas sprawowania opieki nad niemowlęciem. Może posłużyć jako delikatne okrycie dla maluszka, czy też podkład podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Bawełniany muślin jest wyjątkowo lekki i delikatny w dotyku, a przy tym bardzo trwały.

Smoczek dynamiczny polskiej marki LOVI

Smoczki LOVI, jak zapewnia ich producent, zostały opracowane we współpracy z lekarzami i specjalistami z zakresu logopedii. Kształtem mają przypominać dziecku brodawkę sutkową, a ich elastyczna gumka, wykonana z niejednorodnej warstwy silikonu, rozciąga się i kurczy zgodnie z indywidualnym rytmem ssania dziecka. Dodatkowo smoczki występują w wielu pięknych wariantach kolorystycznych.

Silikonowy gryzak Panda

Gryzak silikonowy znanej marki Akuku. Jego zadaniem jest łagodzenie bólu dziąseł podczas ząbkowania. Powierzchnia gryzaka została uformowana w taki sposób, aby zapewnić dziecku delikatny masaż jego obolałych dziąseł. Gryzak dodatkowo można schładzać w lodówce, aby przynosił niemowlakowi jeszcze większe ukojenie. Gryzak Panda wykonany została z bezpiecznych dla dzieci materiałów, bez użycia szkodliwych substancji – produkt całkowicie wolny od bisfenolu A (0% BPA).

Bawełniane skarpetki dla noworodka

Bawełniane skarpetki skutecznie chronią maleńkie stópki dziecka przed wychłodzeniem, a jednocześnie są wygodne i nie uciskają jego delikatnych nóżek. Ciepłe i delikatne skarpetki powinny znaleźć się w każdej dziecięcej wyprawce. Nasz box prezentowy mieści w sobie dwie pary takich skarpetek, w dwóch różnych kolorach.

Karty do zdjęć „Mój pierwszy rok”

Zestaw 16 kart z 32 różnymi nadrukami upamiętniającymi najważniejsze wydarzenia z pierwszego roku życia dziecka. Dzięki tym kartom młodzi rodzice mogą w niezwykle ciekawy sposób upamiętniać na fotografiach pierwsze miesiące życia swojej pociechy, w tym pierwsze Święta, pierwszy spacer, czy też pierwszy ząbek. Takie karty do zdjęć to idealny upominek dla przyszłej mamy, który z całą pewnością sprawi jej wiele radości.

Kocyk bambusowy

Kocyk bambusowy na prezent.
Kocyk bambusowy to praktyczny i elegancki prezent z okazji narodzin dziecka.

Kocyki wykonane z włókna bambusowego są niezwykle delikatne i przyjemne w dotyku. Pochłaniają nadmiar wilgoci, posiadają zdolność termoregulacji oraz odbijają szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. To sprawia, że świetnie sprawdzają się jako okrycie dla dziecka i to nawet w ciepłe letnie dni. Kocyk bambusowy jest też hipoalergiczny, gdyż nie gromadzi się w nim kurz.

Szumiś, czyli szumiąca przytulanka

Szumiś na prezent.
Szumisie to uwielbiane przez dzieci szumiące przytulanki.

Szumisie to pluszowe przytulanki emitujące różnego rodzaju szumy, które mają za zadanie uspokajać dziecko i ułatwiać mu zasypianie. Jak to się dzieje? Szum wydobywający się z Szumisia przypomina noworodkom szumy, których słuchały one przez ostatnie miesiące będąc jeszcze w brzuchu swojej mamy. Szumisie dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Dodatkowo poszczególne modele różnią się poziomem zaawansowania zastosowanych w nich mechanizmów – od tych najprostszych, sterowanych jednym przyciskiem, po takie, którymi możemy sterować za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *